Kurumsal Haberler

Medipol

Medipol, Çin sağlık heyetini ağırladı

Türkiye'deki sağlık reformları ile ilgili bilgi edinmek, sağlık alanında etkileşim ve iş birliğini pekiştirmek amacı ile Çin Halk Cumhuriyeti sağlık heyeti, Medipol Mega Üniversite Hastanesi’ni ziyaret etti.

Medipol

Yakın Görme Sorununa Yenilikçi Teknoloji Çözümü: Biyolojik Kornea Desteği

Gazete, kitap okurken, cep telefonu ekranına bakarken yazıların gittikçe daha zor okunur hale geldiğini farkettiyseniz, pek çok insanın özellikle 40 yaşından sonra yaşadığı yakın görme sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Özellikle düşük aydınlatılmış ortamlarda daha da belirgin hale gelen bu durum, yaptığınız işteki performansınızı ya da günlük hayatınızdaki yaşam kalitenizi önemli ölçüde düşürebilir. Sizi sürekli gözlük ya da lens kullanmak zorunda ve bunların yan etkilerine maruz kalma durumunda bırakabilir.

Medipol

Gözünüzdeki Doktor: Vivior

Yakın gözlüklerinizden Vivior teknolojisiyle kurtulabilirsiniz. Giyilebilir Vivior teknolojisiyle göz tedaviniz ihtiyaçlarınıza göre şekilleniyor. Taşınması oldukça kolay olan bu sistem gözlüğünüze takıldığı andan itibaren çalışmaya başlıyor. 72 saat boyunca adeta bilim insanları, mühendisler ve doktorlardan oluşan büyük bir ekip günlük aktivitelerinizde size eşlik ederek görüş alışkanlıklarınız hakkında detaylı bilgileri topluyor. Bu bilgiler doğrultusunda göz doktorunuz size en uygun tedavi yöntemini uygulayarak gözlük veya lenslerden kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Medipol

Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi

Danışmanlığını Yrd. Doç.Dr. Mesut Yılmaz’ın yaptığı, Tıp Fakültesi öğrencilerimizden Büşra Enise Topuz tarafından Tıp fakültesi öğrencilerinin sosyalleşirken öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmak amacıyla kurulmuş Medipol Skills Lab kulübünün başlattığı ve ilki 28 Ocak 2018 tarihinde "Kardiyopulmoner Resüsitasyon" başlığı altında yapılan atölyenin ikinci eğitimi 21 Nisan 2018 tarihinde öğrencilerin büyük katılımıyla gerçekleştirildi.

Medipol

Anastamoz ve Tendon Onarımı

Danışmanlığını Yrd.Doc.Dr. Mesut Yılmaz’ın yaptığı, Tıp fakültesi öğrencilerimizden Büşra Enise Topuz'un kurduğu Medipol Skills Lab kulübü, yoğun katılımla düzenlenen “Anastamoz ve Tendon Onarımı“ atölyesini 28 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

Medipol

329 hasta Guinness rekoru kırdı

Medipol Eğitim Sağlık Grubu himayesinde, Beyin Pili Hastaları Derneği (BeyPilDer) tarafından ‘11 Nisan Dünya Parkinson Günü’ öncesinde Parkinsona dikkat çekmek üzere Guinness gözetmenliğinde dünya rekoru denemesi gerçekleştirildi. Toplamda 329 beyin pili ameliyatı olan Parkinson hastası ile dünya rekoru başarıyla kırıldı. Rekorda yer alan hastaların çoğunun beyin pili ameliyatını, Medipol Mega Üniversite Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanlarımızdan Op.Dr.Ali Zırh tarafından gerçekleştirildi. Rekorda konuk sanatçı olarak davet edilen Gülben Ergen, beyin pili ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Ali Zırh’la 11 Nisan Dünya Parkinson Hastalığı Günü dolayısıyla bir araya geldi. Ergen, Zırh’la tedavi sürecini ve Guinness rekoru kıran beyin pili hastalarını Hürriyet adına konuştu.

Medipol

Parkinson; Perküsyonla Buluştu.

Medipol öncülüğünde gerçekleşen büyük etkinlikle, "Beyin Pili" ameliyatı olan 329 hasta Guinness Dünya Rekoru kırdı. Dünyada bu güne kadar gerçekleşen en büyük "Beyin Pili" hastaları buluşmasında, sadece Türkiye'den değil, dünyanın dört bir yanından yüzlerce hasta Istanbul'a geldi. Geceye "Anadolu Ateşi" ve tamamı beyin pili ameliyatı geçirmiş hastalardan oluşan perküsyon grubunun performansı renk kattı.

Medipol

Boyun Damar Tıkanıklarına Ne Zaman Ve Nasıl Müdahale Edilmelidir?

TRT 1 ekranlarında Dr. Halit Yerebakan ile ‘Doktor Geldi’ programının 20 Mart Salı günü, Girişimsel Nöroradyoloji Uzmanımız Prof.Dr. Erol Akgül konuk oldu. İnsan hayatını ciddi şekilde etkileyen boyun damar tıkanıklarına ne zaman ve nasıl müdahale edilmelidir? Konu hakkında tüm merak edilenleri bu keyifli programda izleyebilirsiniz.

Medipol

Medipol’de 14 Mart Tıp Bayramı Gecesi

Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu, “14 Mart Tıp Bayramı” kapsamında tüm hekimleri ve Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi ilk mezunları ile birlikte Elite World Hotel’de muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdi.

Medipol

Türkiye’de İlk Ve Tek Özel “Dijital” Üniversite Hastanesi

Dijital Hastane olmak için çalışmalarına hız veren Medipol Mega Üniversite Hastanesi, uluslararası alanda tanınan HIMSS 6 sertifikasını almaya hak kazandı.