Kurumsal Haberler

Medipol

Bakü'de PARMER etkinliği yapıldı

Medipol Azerbaycan Temsilciliği tarafından İstanbul Medipol Üniversitesi PARMER ve Azerbaycan’da hizmet vermekte olan Medera Hospital işbirliği ile 15 Şubat 2019 tarihinde Bakü Hyatt Regency Hotel'de beyin ve sinir cerrahisi uzmanları, nöroloji hekimleri ve fizyoterapistlerden oluşan toplam 180 katılımcıyla Parkinson ve Diğer Hareket Bozuklukları, Tanı, Tedavi ve Bilimsel Yaklaşımlar konulu etkinlik gerçekleştirildi.

Medipol

Demba Ba sağlık kontrolünden geçirildi

Medipol Eğitim Sağlık Grubu’nun sponsor olduğu Medipol Başakşehir’in resmi olarak açıkladığı yeni transferi Demba Ba, hastanemizde sağlık kontrolünden geçti.

Medipol

Robinho imzayı attı! İşte ilk sözleri...

Medipol Başakşehir'in Sivasspor'dan yeni transferi Robinho için basın toplantısı düzenlendi.

Medipol

Halk Medipol Sağlık Grubunu birinci seçti

“Medipol Sağlık Grubu” olarak bu yıl ikincisi düzenlenen “II. Türkiye Altın Marka Ödülleri” kapsamında yine sağlık alanında halk oylamasıyla birinci seçildik.

Medipol

Medipol, Çin sağlık heyetini ağırladı

Türkiye'deki sağlık reformları ile ilgili bilgi edinmek, sağlık alanında etkileşim ve iş birliğini pekiştirmek amacı ile Çin Halk Cumhuriyeti sağlık heyeti, Medipol Mega Üniversite Hastanesi’ni ziyaret etti.

Medipol

Yakın Görme Sorununa Yenilikçi Teknoloji Çözümü: Biyolojik Kornea Desteği

Gazete, kitap okurken, cep telefonu ekranına bakarken yazıların gittikçe daha zor okunur hale geldiğini farkettiyseniz, pek çok insanın özellikle 40 yaşından sonra yaşadığı yakın görme sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Özellikle düşük aydınlatılmış ortamlarda daha da belirgin hale gelen bu durum, yaptığınız işteki performansınızı ya da günlük hayatınızdaki yaşam kalitenizi önemli ölçüde düşürebilir. Sizi sürekli gözlük ya da lens kullanmak zorunda ve bunların yan etkilerine maruz kalma durumunda bırakabilir.

Medipol

Gözünüzdeki Doktor: Vivior

Yakın gözlüklerinizden Vivior teknolojisiyle kurtulabilirsiniz. Giyilebilir Vivior teknolojisiyle göz tedaviniz ihtiyaçlarınıza göre şekilleniyor. Taşınması oldukça kolay olan bu sistem gözlüğünüze takıldığı andan itibaren çalışmaya başlıyor. 72 saat boyunca adeta bilim insanları, mühendisler ve doktorlardan oluşan büyük bir ekip günlük aktivitelerinizde size eşlik ederek görüş alışkanlıklarınız hakkında detaylı bilgileri topluyor. Bu bilgiler doğrultusunda göz doktorunuz size en uygun tedavi yöntemini uygulayarak gözlük veya lenslerden kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Medipol

Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi

Danışmanlığını Yrd. Doç.Dr. Mesut Yılmaz’ın yaptığı, Tıp Fakültesi öğrencilerimizden Büşra Enise Topuz tarafından Tıp fakültesi öğrencilerinin sosyalleşirken öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmak amacıyla kurulmuş Medipol Skills Lab kulübünün başlattığı ve ilki 28 Ocak 2018 tarihinde "Kardiyopulmoner Resüsitasyon" başlığı altında yapılan atölyenin ikinci eğitimi 21 Nisan 2018 tarihinde öğrencilerin büyük katılımıyla gerçekleştirildi.

Medipol

Anastamoz ve Tendon Onarımı

Danışmanlığını Yrd.Doc.Dr. Mesut Yılmaz’ın yaptığı, Tıp fakültesi öğrencilerimizden Büşra Enise Topuz'un kurduğu Medipol Skills Lab kulübü, yoğun katılımla düzenlenen “Anastamoz ve Tendon Onarımı“ atölyesini 28 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirdi.

Medipol

329 hasta Guinness rekoru kırdı

Medipol Eğitim Sağlık Grubu himayesinde, Beyin Pili Hastaları Derneği (BeyPilDer) tarafından ‘11 Nisan Dünya Parkinson Günü’ öncesinde Parkinsona dikkat çekmek üzere Guinness gözetmenliğinde dünya rekoru denemesi gerçekleştirildi. Toplamda 329 beyin pili ameliyatı olan Parkinson hastası ile dünya rekoru başarıyla kırıldı. Rekorda yer alan hastaların çoğunun beyin pili ameliyatını, Medipol Mega Üniversite Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanlarımızdan Op.Dr.Ali Zırh tarafından gerçekleştirildi. Rekorda konuk sanatçı olarak davet edilen Gülben Ergen, beyin pili ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Ali Zırh’la 11 Nisan Dünya Parkinson Hastalığı Günü dolayısıyla bir araya geldi. Ergen, Zırh’la tedavi sürecini ve Guinness rekoru kıran beyin pili hastalarını Hürriyet adına konuştu.