Medyada Medipol

Medipol

15 Kasım Dünya Koah Günü "Sigaradan Uzak Durun"

Dünya Koah Günü kapsamında Göğüs Hastalıkları ve Alerji Uzmanı Prof. Dr Serhat Çelikel, KOAH hastalığını tetikleyen sigara, biyoyakıt kullanımı gibi konular hakkında çok önemli bilgiler verdi.

Medipol

"Amerikan Kalp Derneği, Amerikan Kardiyoloji Birliği ve farklı dokuz sağlık meslek örgütü tarafından yayınlanan yeni kılavuza göre hipertansiyon sınırı 140/90'lardan 130/80'e çekildi.

“Tansiyon sinsi bir hastalıktır. Tansiyondaki en büyük sıkıntı, toplumumuzun tansiyon hastası olduğunun farkında olmaması... Amerika'da yapılan çalışma şunu gösterdi; tansiyon hastalarının yüzde 50'si hasta olduğunun farkında değil. Hastalığın farkında olanların yüzde 50'si ideal tedaviyi almıyor, sadece geri kalan yaklaşık yüzde 15-20 arasındaki hasta grubu tedavi alıyor.

Medipol

Medipol başakşehir sporcuları minik kahramanlara moral verdi

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde lösemi, karaciğer ve böbrek yetmezliği tedavisi gören minik kahramanları, Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nün Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve oyuncuları ziyaret etti. Yıldız futbolcularla sohbet eden ve fotoğraf çektiren çocuklar, ilüzyon gösterisiyle de keyifli vakit geçirdiler.

Medipol

Medipol Organ Nakil Merkezi Türkiye’yi Dayanışmaya Çağırıyor. 1 Kişi 8 Hayata Umut Olabiliyor

Organ naklinin önemine dikkat çekmek amacıyla, ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri “Organ Bağışı Haftası” olarak kutlanıyor. Organ Bağışı Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Medipol Mega Hastaneler Kompleksi Organ Nakli Cerrahı Doç.Dr. Onur Yaprak, “Bağış yapılan her organ kullanılamayabilir, o yüzden bağış sayısı ne kadar artarsa organ bekleyenlerin şansı da artacaktır” dedi.

Medipol

İç hastalıkları uzmanlarımızdan Dr. Derya Arğun plastiklerin insan sağlığı üzerindeki etkilerini paylaştı

İç hastalıkları uzmanlarımızdan Dr. Derya Arğun plastiklerin insan sağlığı üzerindeki etkilerini paylaştı.

Medipol

Gün geçtikçe soğuyan havalarda ıslak saç ile dışarıya çıkmanın zararları nelerdir? Kendimizi bu rahatsızlıklardan nasıl koruyabiliriz?

28 Ekim Cumartesi günü, TRT 1 Ana Haber Bülteninde yayınlanmak üzere konuya ilişkin Nöroloji Uzmanlarımızdan Yrd.Doç.Dr. Özge Arıcı Düz ile röportaj yapıldı.

Medipol

92 yaşındaki Libyalı hasta Türkiye'de sağlığına kavuştu

LİBYALI 92 yaşındaki Fatimah Basheer Amhimmed Almuhalhil ileri derecede aort kapağı darlığı şikayetiyle doktora başvurdu. Ev içerisinde dahi yürürken nefes nefese kalan yaşlı kadın Libya'daki doktorlarda tedavi olamayacağını öğrenince ailesi yurtdışında tedavi seçeneklerini değerlendirmeye karar verdi.

Medipol

Günde 1 saat spor zararlı mı?

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre; haftada 7.5 saatten fazla spor yapmak kalp krizi riskini ikiye katlıyor. Tartışmanın fitilini ateşleyen o açıklamanın ardından kafalarda oluşabilecek soru işaretlerini gidermek için HABERTURK.COM uzmanlara sordu. Spor yararlı mı yoksa zararlı mı?

Medipol

Medipol, 7.Umman Sağlık Fuar'ında Türkiye'yi Temsil Etti

Medipol Mega Üniversite Hastanesi, sağlık sektörünün global organizasyonlarından, 9-11 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 7. Uluslararası Umman Sağlık Fuarı'nda ülkemizi başarıyla temsil etti. Türkiye Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Umman Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılan organizasyonda yer alan Medipol, dünyanın her bölgesinden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Medipol

Ellerimizi Nasıl Yıkamalıyız?

9 Ekim Pazartesi günü CnnTürk ana haber bülteninde Dahiliye uzmanımız Dr.Sedat Sübet Özerdem el hijyenimizi korumak için ellerimizi nasıl yıkamamız gerektiğine dair aydınlatıcı bilgiler verdi.