Medyada Medipol

Medipol

Abdullah Avcı ve İrfan Can'dan anlamlı ziyaret

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, turuncu-lacivertli futbolcu İrfan Can Kahveci ile birlikte, Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri çerçevesinde Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde lösemili çocuklarla bir araya geldi.

Medipol

Libyalı Moudah bebek, doğar doğmaz hastalıkla tanıştı

Libyalı Moudah bebek, doğar doğmaz hastalıkla tanıştı. Safra yollarında gelişme bozukluğu tespit edilen Moudah, Türkiye'de annesinden alınan 250 gramlık karaciğer parçasıyla sağlığına kavuştu.

Medipol

Ortopedi ve Tramvatoloji bölüm başkanımız Prof.Dr. Ahmet Murat Bülbül TRT1'e konuk oldu.

Ortopedi ve Tramvatoloji bölüm başkanımız Prof.Dr. Ahmet Murat Bülbül, 6 Kasım Salı günü canlı yayın konuğu olarak TRT1 ekranlarında yayınlanan “Pelin Çift ile İyi Fikir” programına katıldı.

Medipol

Türk Kızılay'ından Medipol'e teşekkür plaketi

Binlerce kemik iliği nakli bekleyen hastanın hayatını kurtarabilmek adına hastanemiz, “Kahramanlık Köklerinde Var” projesi ile seferberlik başlattı.

Medipol

Bulgu vermeyen doğumsal kalp hastalıkları ani ölüm nedeni

Uzmanlar, genç yaşta kalp kriziyle görülen ani ölümlerin altında yatan nedenin iyi araştırılması gerektiğini belirterek, bu ölümlerin sebepleri arasında ölüm anına kadar hiçbir bulgu vermeyen doğumsal kalp hastalıklarının olabileceğine dikkati çekiyor.

Medipol

Eşinden aldığı böbrekle hayata döndü

İstanbul'da yaşayan taksi şoförü İrfan Korkmaz(45), iki yıldır hayatını felç eden ve vücudunda şişliklere neden olan böbrek hastalığından eşinden aldığı organla kurtuldu. Kasığına yerleştirilen böbrekle sağlığına kavuşan taksici, "Eşimden böbreği aldım direksiyonu hayata kırdım" sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Bir anda görme yetisini kaybetti

İstanbul’da yaşayan 21 yaşındaki Emre Kural, bir sabah uyandığında görmemeye başlıyor. Görüşü bulanıklaştıktan sonra etraftaki nesneleri seçemiyor. MS başlangıcı, beyin tümörü gibi yanlış teşhislerden sonra böbreklerinde bir sorun olduğu anlaşılıyor. Şifa arayan Emre, hastanemiz Organ Nakli Merkezi Genel Cerrahi uzmanlarımızdan Prof.Dr. Çağatay Aydın’a başvuruyor.

Her 10 kişiden 9'u 'sepsis' hastalığının farkında değil

Kan zehirlenmesi olan 'sepsis' hastalığına karşı farkındalığı arttımayı amaçlayan 13 Eylül Dünya Sepsis Günü kapsamında ülke genelinde pek çok etkinlik düzenleniyor.

Medipol

Prof. Dr. Sargın: Yaşlandıkça lenfoma riski artıyor

15 EYLÜL Dünya Lenfoma Günü kapsamında Medipol Mega Üniversite Hastanesi Hematoloji Uzmanlarından Prof. Dr. Deniz Sargın “İnsanlar vücutlarında saptadıkları lenf bezi büyümeleri, nedeni bilinemeyen ve tekrarlayan ateş, kilo kaybı, terleme, halsizlik gibi yakınmalar geliştiğinde derhal hekime başvurmalılar. Çünkü erken tanı ve tedavi hayat kurtarır” dedi.

Medipol

Meyan kökü zekayı geriletiyor

Meyan kökü ve onu içeren ürünleri çok fazla tüketmenin zekayı gerilettiğini söyleyen Dünya Homeopati Örgütü Avrasya Temsilcisi Uzman Dr. Yegane Özcan, "Bu bitki, özellikle anne karnındaki bebeğin bellek oluşum sürecini olumsuz etkileyip dikkat eksikliğine neden olabiliyor" dedi.