Medyada Medipol

Medipol

Dondurma adet sancılarına iyi geliyor

YAZ aylarının gelmesiyle en çok ihtiyaç duyulan gıdalardan biri olan dondurma içinde bulundurduğu kalsiyum, fosfor ve vitaminlerle birçok hastalığın da tedavisini destekliyor.

Medipol

SMA'lı Alya'nın akıllı ilaçla tedavisi

SMA hastası 1,5 yaşındaki Alya bebek kısa bir süre önce hastanemizde tedavi altına alındı. Türkiye’de ilk defa treokestamisi kapatılan bebek oldu.

Medipol

Ameliyat riskli bulununca eski kalp kapağı içine yeni kapak yerleştirildi

Daha önce 3 kez kalp kapakçığı ameliyatı olan, 76 yaşındaki Meral Yakşi 4'üncü kez kalp ameliyatı olması gerekince farklı bir yöntem denendi. Ameliyatı riskli bulunan Yakşi'nin kateter ile kasık bölgesinden girilerek, var olan kalp kapakçığının içine yeni kapak yerleştirildi ve açık ameliyatın riskleri ortadan kaldırıldı.

Medipol

Ucuz gözlüklerden kaçınılmalı

Turkuvaz grubu bünyesinde yayınlanan PARA DERGİSİ’nin bu ayki sayısında yer aldık. Hastanemiz Göz Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlarından Doktor Öğretim Üyesi Sevil Karamanile röportaj yaptık.

Medipol

Her Altı Ayda Bir Kontrol Gerekiyor

Turkuvaz grubu dergilerinden 'Para Dergisi'nde bu hafta Medipol Mega Üniversite Hastanesi olarak yerimizi aldık. Diş hastanemiz endodonti uzmanlarından Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Gündoğar ile diş sağlığı üzerine konuştuk.

Medipol

25 yıldır kullandığı gözlüklerinden 10 dakikada kurtuldu

Yakın görme bozukluğu bulunan hastalara yönelik geliştirilen 'biyolojik kornea desteği' işlemi Türkiye’de sadece Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde gerçekleştiriliyor. İşlemi yapan Göz bölümü hocalarımızdan Doç.Dr. Aylin Kılıç, 65 yaşındaki Hüseyin Demircan 25 yıldır kullandığı gözlüklerinden 10 dakikalık operasyonla kurtardı.

Medipol

Uluslararası arenada organ bağışı farkındalığı yükseliyor

İstanbul'da Uluslararası Organ Nakli Ağı Platformu (ITN) tarafından, 20-22 Haziran tarihleri arasında 30 farklı ülkeden 60 basın mensubunun katılımıyla "Organ Nakli ve Bağışı Medya Çalıştayı” düzenlendi. Organ bağışı ve nakli hakkında farkındalıkların arttırıldığı çalıştayın katılımcılarının arasında 8 farklı ülkeden ve 16 kişiden oluşan yabancı basın heyeti, Medipol Mega Üniversite Hastanesi’ni ziyaret etti.

Medipol

Eklem ağrıları hastanın kendi kanıyla yüzde 70 azalıyor

Eklem ve kıkırdak ağrıları yaşayan hastaların, ağrılarını yüzde 70 oranında Sitokin adı verilen tedavi ile azaltabiliyoruz. 50 yaş sonrası hastalar ve sporcularda rahatlıkla uyguluyoruz. Bu şekilde kişinin hayat kalitesini yükselterek rahat yürüyebilmesini ve hareket etmesini sağlıyoruz. Hastanemiz Ortopedi ve Tramvatoloji bölüm başkanı Prof. Dr. Ahmet Murat Bülbül, konu ile ilgili Doğan Haber Ajansı kameralarına konuştu.

Medipol

Uygunsuz havalandırma 'hasta bina sendromuna' yol açıyor

Yaz mevsiminin gelişiyle artan hava sıcaklıkları, klima kullanımlarını daha çok artıyor. İş yerleri ve alışveriş merkezleri gibi kapalı ortamlarda da her an havalandırma cihazları çalıştırılıyor. Medipol Mega Üniversite Hastanesi Enfeksiyon ve Mikrobiyoloji uzmanlarından Uzm. Dr. Okan Derin, klimaların yol açabileceği hastalıklardan korunmak için önemli uyarılarda bulundu.

Medipol

Holteri Tak, Görme Kaybını Öğren

Hastanemiz Göz Bölümü hocalarından Doç.Dr. Aylin Kılıç, gözlükten kurtulmak isteyen ve ameliyata karar veren hastalarımızda yeni bir cihaz kullanmaya başladı.