Medyada Medipol

Medipol

Şekerden Uzak Durup Bol Su Tüketin

KOAH’ta akciğer iltihap mı olur? KOAH, sigara ve hava kirliliği olmak üzere çeşitli gaz, duman ve partiküllerin uzun süre solunması sonucu akciğerde oluşan iltihaba bağlı hava yollarının (bronşların) daralmasıdır. Nefes darlığı, öksürük ve balgam gibi belirtilere yol açar.

Medipol

5 Milyon Kişi Glokoma Bağlı Körlük Yaşıyor

Erken teşhise dikkat çeken Prof.Dr. Mehmet Selim Kocabora “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Glokom dünyada körlük nedenleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Dünyada yaklaşık 60 milyon kişi glokom hastası olmakla birlikte 5 milyon kişi de glokoma bağlı körlük yaşıyor. Bu körlüğün geri dönüşü yok. Geç farkedilen bu sinsi hastalığa erken tanı koyabilmenin tek yolu rutin göz muayenesidir” açıklamalarında bulundu.

Medipol

Gece Altını mı Islatıyor

Yaklaşık 18 yıldır yayın hayatına devam eden ve 15 binin üzerinde okuyucu kitlesine sahip Anne Bebek dergisi Mart sayısında biz de varız. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanımız Yrd.Doç.Dr Sevgi Hocaoğlu ile Enürezis (alt ıslatma) hakkında röportajı görsellerden okuyabilirsiniz!

Medipol

Bahara Dinamik Girin, Yaza Kadar Kilo Verin

Hastanemiz Beslenme ve Diyetetik bölümünden Uzman Diyetisyen Sanem Avcı Yıldız, bahara dinamik girerek kilo vermenin sırlarını Formsante dergisi ile paylaştı. Konuyla ilgili püf noktaların, özel tariflerin ve kilo vermenin ip uçlarının anlatıldığı 8 sayfalık özel haberimizi ekteki görsellerden okuyabilirsiniz!

Medipol

İşitme Kaybı Artık Bir Sorun Olmaktan Çıktı

3 Mart Dünya Kulak ve İşitme Günü kapsamında Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanlarımızdan Prof.Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt ile röportaj gerçekleştirdik. Hocamız biyonik kulak, beyin sapı implantı ve işitme testleri hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

Medipol

Kar Mikrobu Öldürür Mü?

Enfeksiyon ve Klinik mikrobiyoloji bölümünden Doç.Dr. Mesut Yılmaz ve Dahiliye uzmanlarımızdan Uzm.Dr. Sedat Sübet Özerdem ile Kanal D için bir çekim gerçekleştirdik. Deneyimli muhabirlerden Özay Erad hocalarımıza ve hastalarımıza “Kar mikrobu öldürür mü?” sorusunu yöneltti. Cevaplar ise ezber bozdu. Haberimizi aşağıdaki iki linkten izleyebilirsiniz!

Medipol

Epilepsi Nedir? Epilepsi Belirtileri Nelerdir?

Halk arasında “Sara” olarak bilinen epilepsi hastalığı doğru tedavi ile büyük oranda kontrol altına alınabilen bir hastalıktır. Hastanemiz Çocuk Nöroloji bölümünden Prof.Dr. Kürşad Aydın, epilepsi hastalığında en sık yapılan hatalar ve epilepsi hastalığı hakkında Hürriyet’e bilgi verdi.

Medipol

Şifayı İstanbul'da Buldu

Hastanemizin yenilenen Organ Nakli bölümündeki hocalarımızdan Doç.Dr.Onur Yaprak ve Doç.Dr. Murat Dayangaç, Ceylan Arslan’ı hayata bağladı. Organ nakline gerek kalmadan hocalarımız hayati önem taşıyan operasyonu gerçekleştirdiler.

Medipol

Skolyoz Eğriliği Düzeltildi 15 Santim Uzadı

Omurga Cerrahımız Doç.Dr. Bekir Yavuz Uçar, kifo-skolyoz hastamızı sağlığına kavuşturdu. 17 Şubat Cumartesi günü Sabah Gazetesi’nde yayınlanan, hasta hikayesini anlattığımız haberimizi okuyabilirsiniz.

Medipol

Beyin Piliyle Parkinson'u Yendi

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanımız Op.Dr. Ali Zırh, ülkemizin yetiştirdiği başarılı ressamlardan 75 yaşındaki Ali İsmail Türemen’in Parkinson hastalığını tedavi etmek için beyin pili ameliyatını gerçekleştirdi. Fox TV ile hastamız uyanık ve resim yaparken gerçekleştirilen ameliyatı ve sonrasını anlatan bir haber çalışması gerçekleştirdik.