Medyada Medipol

Medipol

Parkinson hastalarına hem tıbbi hem sosyal destek

Genellikle 65 yaş üstü kişilerde görülen ve yaşam kalitesini düşüren parkinsonun etkilerini azaltmak için Medipol Üniversitesi Hastanesi bünyesinde kurulan merkez, hastaların gerekli tüm tedaviye tek merkezden ulaşmasını sağlıyor.

Medipol

Grip ve soğuk algınlığını birbirine karıştırmayın

Medipol Mega Üniversite Hastanesi İç Hastalıkları Bölümünden Uzm. Dr. Betül Mercan,"Soğuk algınlığı ayakta geçirilecek kadar hafif bir tablo çizerken, grip daha ağır seyreder. Grip ve soğuk algınlığını birbirine karıştırmayınız" dedi

Medipol

Spor performansınızı arttırmanın püf noktaları

Protein içeriği yüksek tam tahıllı gıdaların, yavaş sindirme özelliği ile sporda antreman süresini arttırdığını söyleyen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Cansu Alpaslan, “Enerji barları yerine kuru meyve tüketebilirsiniz” dedi.

Medipol

Kornea nakli ile görmeyen gözlere ışık tuttular

Göz Hastalıkları uzmanımız Doç.Dr. Aylin Kılıç ile Avrupa Kornea Hastalıkları Derneği kurucusu, kornea nakli uzmanı Prof.Dr Vincenzo Sarnicola, canlı cerrahi eğitim programında buluştu. Doç.Dr. Aylin Kılıç, korneası nedeniyle görme kaybı gerçekleşen 15 hastanın kornea naklini gerçekleştirdi. En son teknoloji “Lameller Kornea Cerrahisi” yöntemiyle yapılan canlı kornea nakilleri eğitim programı, hastanemizde 3 gün boyunca devam etti.

Medipol

42 yaşındaki Leyla Sevinmiş yaklaşık 6 yıldır hastalıklar ile mücadele ediyordu

42 yaşındaki Leyla Sevinmiş, yaklaşık 6 yıldır hastalıklar ile mücadele ediyordu. Cushing Sendromu tanısı alması ile her şey değişti. Doğru tanı ve tedavi ile eski sağlığına kavuşan Leyla hanımın ilginç hikayesini kendinden dinledik. Tanıyı koyan Endokrinoloji doktorlarımızdan Doç.Dr. Mehmet Fatih Kılıçlı’ya da sağlık sürecinin detaylarını sorduk.

Medipol

Onların dünyasına ışık olun

Son dönemde gündemde yer alan kas hastalıkları konusu hakkında 24 TV kameralarına hastanemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden hocamız Sena Tolu bilgi verdi. 

Medipol

Nakilde en çok böbreğe ihtiyaç var

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Aydın Ünal, Türkiye'de ve dünyada en sık ihtiyaç duyulan organın böbrek olduğunu belirtti.

Medipol

Meme kanserinden erken tanıyla kurtuldu

Meme Kanseri’nde erken tanı ve tedavinin önemini bir kez daha görüyoruz. Hastanemizde meme kanseri tedavisi gören hastamız Müşkünaz Kaya ile bir röportaj gerçekleştirdik. Bu sürecin tıbbi tarafını da bize Genel Cerrahi uzmanlarımızdan Prof.Dr. Cem Gezen anlattı.

Medipol

Parkinson ve Hareket Bozuklukları Merkezi PARMER

Medipol Üniversitesi Hastanesi Parkinson ve Hareket Bozuklukları Merkezi PARMER’in Nöroloji Uzmanı Başak Bolluk Kılıç, Esra Harmanda ile Hayat Güzeldir programına konuk oldu.

Medipol

Sağlık turizmi için ülkemize gelen turist 10 kat daha fazla döviz bırakıyor

Türkiye'nin, sağlık turizmi ve Irak ziyareti hakkında Kurumsal Pazarlama ve Uluslararası Hasta Hizmetleri Koordinatörü Uygar Üstün ile röportajlar gerçekleştirdik.