Sağlık Haberleri

Medipol

Çocuklarda uyku apnesi okul performansını olumsuz etkiliyor

Medipol Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Karaman, uyku apne sendromu tanısı konulan çocuğun gece rahat uyuyamadığı için gün içinde yorgun ve sinirli olduğunu, bu yorgunluk gün boyu devam ettiği için de unutkanlık ve dikkat eksikliği nedeniyle çocuğun okul performansının düştüğünü bildirdi.

Medipol

Çocuklarda mevsim geçişlerine dikkat

Medipol Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlknur Haberal, bu hastalıkların antibiyotik kullanımına gerek kalmadan, hepimizin bildiği önerilerle geçebildiğini belirtiyor.

Medipol

Çocukluktaki diş travmaları kalıcı hasarlara sebep olabilir

Medipol Üniversitesi Hastanesi Pedodonti Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Aslı Patır Münevveroğlu, çocukluktaki diş travmalarının kalıcı hasarlara sebep olabileceğini belirterek, "Hafif çarpmalar sıklıkla dudak, diş etleri gibi yumuşak dokularda yaralanmalara neden olurken; şiddetli çarpmalar dişlerde sallanmalara, dişin ağızda görülen kısmında ya da kökünde kırıklara, hatta bazen dişin tamamen yerinden çıkmasına neden olabiliyor." dedi.

Medipol

Kişisel Bakımınızı Yaptırırken Sağlığınızdan Olmayın

Medipol Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ceylan, berber, dişçi, manikür ve pedikür işlemi yapan yerlerde hepatit B, hepatit C ve AIDS hastalığına neden olan İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü'nün (HIV) kolayca bulaşabildiğini belirterek, "Kişisel bakımınızı yaptırırken sağlığınızdan olmayın.

Medipol

Şehidin organları 2 kişiye can verdi

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki şehidin organları, biri çocuk olmak üzere 2 vatandaşa umut oldu.

Medipol

Darbe girişiminde yaralanan polis hastanede evlendi

15 Temmuz darbe girişimi akşamında izinli olduğu halde Topkule Kışlası'na göreve giden polis memuru Ferdi Akgün'ün nikahı hastanede kıyıldı.

Tatilde gözünüzü koruyun

Medipol Üniversitesi Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Şentürk:- "Alınması gereken önlemler konusunda dikkatli olunmaz ise havuz ve denizler ciddi göz problemlerini tetikleyebiliyor"

Medipol

Kadınlarda Göz ve Ağız Kuruluğuna Dikkat

Medipol Üniversitesi Hastanesi Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. Meryem Can, Sjögren Sendromunun sıklıkla göz veya ağız kuruluğu gibi yakınmalarla başladığını bildirdi.

Medipol

Şeker hastalarına 'bayramda sunulan tatlıları yemeyin' uyarısı!

İç Hastalıkları Uzmanı Olmuşçelik, "Ramazan Bayramı'nda şeker hastaları sunulan tatlıları yemekten kaçınmalı" dedi

Medipol

Boğulanlara 30 Dakika Geçse de Kalp Masajı Yapılmalı

Medipol Üniversitesi Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Prof. Dr. Mehtap Bulut, "Suda boğulanlarda özellikle soğuk havalarda 20-30 dakika geçse bile yapay solunum ve kalp masajına başlanmalı." ifadesini kullandı.