Medipol Üniversitesi Hastanesi - Haberler - HAMİLELİK VE DOĞUMA HAZIR MISINIZ?

Medipol' den Haberler

HAMİLELİK VE DOĞUMA HAZIR MISINIZ?

Hamilelik ve doğuma yepyeni ve güven dolu bir bakış açısı geliştirmek için eğitimlerimize katılın.

Gebelik dönemi, bebeğinizin gelişimi için en önemli dönemdir. Bu dönemde sadece yiyip içtikleriniz değil tüm deneyimleriniz, bebeğinizin gelişimine olumlu ya da olumsuz yönde katkıda bulunacaktır. Gebelik ve doğum, bebeği olduğu kadar anne ve babayı da birçok açıdan etkiler. Ailelerin mutlu ve keyifli bir doğum deneyimi yaşamalarının önündeki en büyük engel, “korku” ve “endişe”dir. Yapılan bilimsel araştırmalar, ister sezaryen ister normal doğum olsun tüm kadınların doğum korkusu yaşadıklarını göstermektedir.
İstanbul Medipol Üniversitesi ve Medipol Sağlık Grubu işbirliği ile hazırlanan eğitimle, doğum korkularınızı yenecek ve hamilelik döneminizi en iyi şekilde geçirerek bebeğinize kavuşma anınızı keyifli bir deneyime dönüştüreceksiniz.

EĞİTİMİN HEDEFLERİ:
Anne ve baba adaylarının;
- Mutlu ve bilinçli bir hamilelik geçirmesi,
- Ebeveynler arasındaki sevgi bağının güçlenmesi,
- Keyifli bir doğum deneyimi yaşaması,
- Doğum sonu depresyon riskinin ortadan kalkması
- Anne- bebek bağlanmasının güçlenmesi
- Emzirmenin en etkili şekilde devam etmesi.
EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR?
- Hamilelik düşünen ya da hamile olan çiftler; Hamileliğin her döneminden anne eğitimlere rahatlıkla katılabilir. Hamileliğinizin başında ya da hamilelikten önce katılmanız hamilelik döneminizi en iyi şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.
- Sezaryen olmaya karar veren ya da daha önceden doğum yapan çiftler; Sezaryen olmak ya da daha önceden doğum yapmış olmak eğitimlere katılmaya engel değildir. Doğumun gerçekte düşündüğünüzden farklı bir deneyim olduğunun farkına varacaksınız.
- Doğumda çifte eslik edecek bir yakini; Doğumunuz sırasında size eslik edecek bir yakınınızla katılmanız, öğrendiklerinizi uygulamak için daha bilinçli destek almanızı sağlayacaktır.
- Esiniz olmadan da eğitimlerimize katılabilirsiniz.
EĞİTMEN:
Yrd.Doç.Dr. Filiz Okumuş
İstanbul Medipol Üniversitesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Kayıt için: Gebe danışmanına başvurunuz
• Bireysel ya da özel grup eğitimlerimiz hakkında bilgi aliniz.

Diğer Haberler